Mechanizm działania technologii:

Technologia HIFU jest jednym z liderów w dziedzinie nisko inwazyjnych zabiegów liftingujących stosowanych również w naszym salonie w Miło Mi Beauty.

HIFU UTIMS to urządzenie najnowszej technologii, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie siłom grawitacji. Technologia skoncentrowanej wiązki ultradźwięków to obecnie jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod walki z wiotkością skóry w obrębie twarzy i ciała. Wyjątkowość zabiegu HIFU polega na nienaruszeniu wierzchnich warstw skóry, a działaniu w jej głębszych partiach (dociera do tzw. warstwy SMAS). W zależności od wybranego kartridża energia może zostać zdeponowana na różnych głębokościach. Tam, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe dochodzi do miejscowego zdeponowania energii, powstają tzw. punkty koagulacji termalnej (wywołanym nagłym skokiem temperatury do 60, 70*C). Inicjują one natychmiastową, naturalną odpowiedź organizmu- głównie produkcje nowego kolagenu- poprzez pobudzenie fibroblastów.

Wzmożona regeneracja i przebudowa tkanki obserwowana jest przez około 90 dni po wykonaniu zabiegu- tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu.

Kiedy widać pierwsze efekty ujędrnienia skóry po zabiegu HIFU?

Na rezultat głębokiego liftingu i usunięcia tłuszczu czekamy od 8 tyg. do 4 miesięcy i jest to kwestia fizjologii, czyli możliwości indywidualnych regeneracji tkanki. Zabieg traktujemy jako jednorazowy, jednak w przypadku dużych problemów możemy wykonać 2 lub 3 w roku i cieszyć się niewiarygodnym efektem liftingu, odmłodzenia, zmniejszeniem zmarszczek.

Zabieg nie narusza ciągłości skóry. Jest odczuwalny jako dyskomfortowy lub bezbolesny. Od razu po zabiegu możemy wykonać makijaż i wrócić do codziennych zajęć.

Przeciwskazania do zabiegu HIFU UTIMS:

1) ciąża

2) choroby nowotworowe

2) stany zapalne skóry np. opryszczka

3) keloidy i przyjmowanie niektórych leków przeciwzapalnych.

Jak długo utrzymuje się efekt liftingu po zabiegu HIFU

Efekt utrzymuje się od roku w górę, w zależności od indywidualnych cech organizmu klienta i właściwości jego skóry.

Zamknij Menu