Roztwór i kwasy Jessnera są komponentami wielu produktów kosmetycznych, np. od DermaQuest. Roztwór lub płyn Jessnera, czyli Jessner’s Peel, to rodzaj peelingu medycznego. Jego skład i skuteczność została doceniona w 2014 roku, kiedy to otrzymał Srebrny Laur Kosmetologii 2014 w kategorii Zabieg dla skóry trądzikowej. W naszym salonie Miło Mi Beauty w Pruszkowie nieopodal Warszawy wykonujemy zabiegi kwasami Jessner. Regularne stosowanie tego roztworu – dwa razy do roku w serii 3 zabiegów co około 3-4 tygodnie każdy – zredukuje liczbę zmian trądzikowych, blizn i zaskórników oraz ureguluje produkcję sebum.

O roztworze Jessnera

Roztwór Jessnera jest polecany wszystkim osobom, które borykają się ze zmianami trądzikowymi, zaskórnikami, grudkami lub też są na etapie leczenia blizn i przebarwień potrądzikowych. Rezultaty zabiegów z roztworem Jessnera to intensywnie łuszcząca się skóra – już po około 2 dniach od aplikacji. Długofalowe rezultaty, po wykonaniu serii zabiegów, to mniejsza liczba zaskórników i blizn, rozjaśnienie skóry i przebarwień, redukcja krostek i grudek, a take obkurczenie się ujść gruczołów łojowych, dzięki czemu produkcja sebum jest znacznie mniejsza. Na peelingi i kwasy Jessnera najlepiej zdecydować się w okresach mniejszego nasłonecznienia – od września do maja. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem oraz ochrona skóry przed słońcem.

Kosmetyki Jessner

W ofercie sklepów i drogerii znajduje się wiele kosmetyków Jessner, czyli wykorzystujących ten opracowany przez nowojorskiego dermatologa Maxa Jessnera, roztwór. Najczęściej kosmetyki Jessner służą do użytku profesjonalnego, a ich dostępność jest mocno ograniczona, można je znaleźć w ofercie niektórych gabinetów SPA i salonów kosmetycznych. Kosmetyki Jessner przybierają różną postać: płynu czy żelu. Ich bazą jest roztwór Jessnera, a skład dodatkowo uzupełniają inne komponenty, np. kwasy, witaminy i inne składniki redukujące różne problemy skórne.

Roztwór i kwasy Jessner do profesjonalnego użytku

Nasz salon Miło Mi Beauty z Pruszkowa nieopodal Warszawy również korzysta z dobroczynnego działania na skórę roztworu Jessnera. Proponujemy naszym klientom m.in.

peeling roztworem Jessnera. Zabieg ten wykazuje się wysoką skutecznością w przypadku nie tylko skóry trądzikowej – nadaje się do każdego typu cery. Każdy, komu zależy na efektywnym złuszczaniu i oczyszczaniu, może się na niego zdecydować. Kwasy Jessner są polecane szczególnie osobom ze skórą łojotokową, widocznym trądzikiem lub bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami i drobnymi zmarszczkami. Peeling roztworem Jessnera można podarować komuś bliskiemu – np. nastoletniej córce lub przyjaciółce, która boryka się z przebarwieniami. Idealna kompozycja i kombinacja różnych kwasów – mlekowego i salicylowego – z innych komponentami, np. rezorcynolem, to receptura stosowana i doceniana od lat w branży usług kosmetycznych. Na peeling roztworem Jessnera lub inny, dowolny zabieg można się zapisać telefonicznie lub za pomocą znajdującego się na stronie naszego salonu formularza kontaktowego.

Zamknij Menu