ZAMKNIJ MENU

Widoczne, rozszerzone naczynka na twarzy to zmora wielu osób – bez względu na wiek i płeć. Jest skuteczny sposób, by uporać się z takimi niedoskonałościami – w naszym salonie wykonujemy zabiegi laserem Alma Harmony Rejuve, który doskonale nadają się do tego celu. 

Rozszerzone naczynka na twarzy – przyczyny ich powstawania

Rozszerzone naczynka na twarzy to powszechny problem wielu osób, ale głównie kobiet. Dlaczego? Wynika to z produkowanych przez kobiety żeńskich hormonów estrogenowych, których wysoki poziom wpływa na osłabienie i rozszerzanie się ścian naczyń krwionośnych. Rozszerzone naczynka – na twarzy i nogach – to powszechny problem kobiet w ciąży, u których poziom hormonów mocno się waha.

Skąd jeszcze biorą się te niedoskonałości? Rozszerzone naczynka na twarzy lub innych partiach ciała to coś, co dziedziczymy w genach po przodkach. Jeśli któreś z rodziców cierpi na ten problem, prawdopodobieństwo, że również będziemy nim obarczeni, wynosi aż 40%. Ponadto czynniki, które powodują, że naczynka się rozszerzają i pękają, to regularne i intensywne opalanie się na słońcu i w solarium, a także korzystanie z sauny. Dieta również ma wpływ na stan naszych naczyń krwionośnych – bardziej kruche i pękające są u osób pijących alkohol, herbatę i kawę, a także fanów pikantnych i mocno przyprawionych dań. Kolejny czynnik, wpływający na to, że naczynka na twarzy się rozszerzają, to brak snu, stres, a także leki – przede wszystkim sterydy. Niektóre schorzenia dermatologiczne – m.in. trądzik różowaty – zwiększają szansę na pojawienie się popękanych naczynek.

Laser Alma Harmony Rejuve

Sposoby na widoczne naczynka na twarzy

Sposobów, by zredukować widoczne lub popękane naczynka na twarzy, jest kilka. Różnią się od siebie poziomem skuteczności. Kremy i inne kosmetyki to pierwsza metoda. W ich składach znajdują się komponenty, które poprawiają elastyczność ścianek oraz zmniejszają lepkość krwi, ale nie gwarantują one spektakularnych efektów – mogą jedynie delikatnie rozjaśnić widoczne na twarzy lub nogach naczynka. Kolejny sposób to drenaż (masaż) limfatyczny, którego celem jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy. Drenaż stosuje się przede wszystkim profilaktycznie, by zapobiec pojawianiu się żylaków i obrzęków w przyszłości. Widoczne naczynka na twarzy można trwale usunąć przy pomocy lasera. W naszym salonie korzystamy z urządzenia Alma Harmony Rejuve. Taki zabieg – poza wyraźną poprawą wyglądu zmian naczyniowych – redukuje także zmiany pigmentacyjne, zmniejsza wielkość porów, poprawia strukturę i koloryt skóry. Wsparciem we wszelkich zabiegach w zaciszu domowym i profesjonalnym salonie może być suplementacja – na popękane i widoczne naczynka zaleca się doustną kurację witaminą C. 

Zamykanie naczynek na twarzy laserem Alma Harmony Rejuve

Zamykanie naczynek na twarzy laserem – w porównaniu do stosowania sklepowych specyfików czy innych, domowych zabiegów – wykazuje się najwyższą skutecznością. Niedoskonałości widoczne na twarzy trudno zamaskować korektorem, dlatego najlepszą opcją jest seria zabiegów laserem, która raz na zawsze usunie ten problem. Laser Alma Harmony Rejuve w sposób bezbolesny uszkadza termicznie komórki zawierające barwnik: hemoglobinę w naczyniach krwionośnych lub melaninę w komórkach barwnikowych skóry. Ponadto ten model lasera został zaopatrzony w  technologię Glacial Tech, która schładza skórę podczas zabiegu, dzięki temu poprawia się komfort pacjenta. Alma Harmony – poza zamykaniem naczynek na twarzy laserem – polecamy także do naczyniaków, trądziku różowatego, rumienia i innych zmian naczyniowych. 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

14 lipca 2021

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY