ZAMKNIJ MENU

Zabiegi kwasami na twarz to doskonała i skuteczna metoda na pozbycie się wielu nieestetycznych niedoskonałości oraz ogólną poprawę wyglądu naszej cery, nadanie jej blasku i życia. Jakie zabiegi kwasami wykonujemy w Miło Mi Beauty i komu są one szczególnie polecane? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym. 

Wskazania do zabiegów kwasami na twarz

Zabiegi kwasami na twarz są polecane szczególnie osobom, których skóra jest problematyczna i borykają się ze stale powracającymi niedoskonałościami, takimi jak zmiany trądzikowe. Zabiegi te stosowane są także u pacjentów, którzy przebyli trądzik, czego pozostałością są blizny oraz przebarwienia. Również w przypadku wielu widocznych i rozszerzonych porów oraz zaskórników z powodzeniem stosuje się zabiegi kwasami na twarz. Sięga się po nie również, by regulować produkcję sebum i zmniejszyć łojotok. Kwasy – np. mieszanka kilku rodzajów kwasów, czyli peeling Jessnera – to doskonała alternatywa dla leczenia retinoidami, mającymi dużo skutków ubocznych i przeciwwskazań. Zabiegi kwasami na twarz polecane są także posiadaczom lub posiadaczkom skóry uszkodzonej przez nadmierne opalanie się, bo hamują i zapobiegają fotostarzeniu się. 

Efekty po zabiegu kwasami na twarz

Pierwszym, widocznym efektem po zabiegu kwasami na twarz, występującym już po 2 dni po wizycie w salonie, jest mocno łuszcząca się skóra. Po kwasach skóra jest bardziej wrażliwa i w kontakcie ze słońcem mogą pojawić się na jej powierzchni przebarwienia, dlatego zabieg – np. peeling Jessnera – jest polecany w miesiącach o stosunkowo niskim nasłonecznieniu (od września do maja). Po każdym zabiegu kwasem na twarz, bez względu na miesiąc i poziom nasłonecznienia, należy zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem. Gdy skóra się złuszczy, pojawią się finalne efekty pozabiegowe: redukcja liczby krost, grudek i zaskórników, spłycenie się blizn (np. po trądziku), mniejsza produkcja sebum, ujednolicenie kolorytu skóry oraz jej rozjaśnienie, a także redukcja przebarwień. 

Z jaką częstotliwością wykonywać zabiegi kwasami na twarz?

Zabiegi kwasami na twarz należy wykonywać nie częściej niż jest to zalecane. Skóra musi mieć czas, by się zregenerować. Zbyt częste sięganie po kwasy uwrażliwia ją i zaburza barierę hydrolipidową. W przypadku peelingu Jessnera prawidłowa częstotliwość to co 3-4 tygodnie w cyklu 3 zabiegów dwa razy do roku. 

Kwasy na twarz w domu – czy to dobry i bezpieczny pomysł?

Kosmetyki zawierające w swoim składzie kwasy coraz częściej pojawiają się w drogeriach i aptekach. Czy korzystanie z nich w domowym zaciszu to dobry i bezpieczny pomysł? Przede wszystkim stężenie kwasów w sklepowych produktach jest znacznie niższa niż w profesjonalnych preparatach do użytku w specjalistycznych salonach, a więc są znacznie mniej skuteczne. Kwasy – nieumiejętnie lub zbyt często używane – pogorszą stan naszej skóry, a nie ją poprawią. Istnieje też wiele połączeń, które albo neutralizują swoje działanie albo wręcz szkodliwie działają na skórę. Nie powinno się łączyć np. retinolu z kwasami AHA/BHA oraz kwasem askorbinowym, podobnie jest z witaminą B3, czyli niacynamidem. Nie wiedząc, co i jak ze sobą łączyć, można nie uzyskać żadnego efektu lub uzyskać zbyt intensywne i drażniące działanie. 

Przyjdź do Miło Mi Beauty na zabieg kwasami!

W Miło Mi Beauty także wykonujemy zabieg kwasami na twarz. Zachęcamy do zapisania się na wizytę – telefonicznie lub mailowo, by przekonać się na własnej skórze jak działa peeling Jessnera. 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY