Zapisz się Zadzwoń

UTIMS A3, nowa era liftingu HIFU

To bezinwazyjna i bardzo komfortowa redukcja tkanki tłuszczowej z jednoczesnym silnym obkurczeniem skóry. Technologię UTIMS łączy się dzisiaj z zabiegami medycyny estetycznej aby długotrwale modelować opadające owale, redukować zmarszczki szyi, dekoltu czy oczu. Efekty pojedynczego zabiegu zachwycają i są spektakularne w przypadku zarówno podwójnych podbródków, 'chomikow', wiotkosci twarzy, ale roznież ramion, trudnej do zrzucenia „oponki” na brzuchu lub „bułeczek” przy kolanach. Z zabiegu korzystają kobiety po ciąży, które borykają się z dużą utratą jędrności, a nie chcą poddawać się chirurgii. O zabiegu mówi się jako alternatywie liftingu chirurgicznego czy liposukcji.

Zapisz się Zadzwoń

Jak to działa w skórze?

Wysoce skoncentrowana energia fal ultradźwiękowych, czyli „high intensity focused ultrasound”, bo stąd się wzięła potoczna nazwa technologii HIFU, bez naruszenia ciągłości naskórka, dociera w głębokie warstwy na konkretne poziomy, np. skóry właściwej – 1,5mm, 3mm, powięzi SMAS i tłuszczu powierzchownego – 4,5mm, czy tłuszczu głębokiego – 8mm, 13mm, 18mm.

W tkance dochodzi do liniowo ułożonych punktów mikrouszkodzeń niewidocznych na skórze. Punkty te, to uszkodzenia wielkości ok. 2mm, a nawet 1cm w przypadku usuwania tkanki tłuszczowej. Uszkodzenia powstają pod wpływem wysokiej temperatury prawie 70st Celcjusza.

Zapisz się Zadzwoń
Zamknij Menu