Zapisz się Zadzwoń

Makijaż permanentny

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Brwi są oprawą oka, wyrażają emocje, odzwierciedlają stan duszy: radość, zaskoczenie, zdziwienie, złość, czy uśmiech, dlatego tak ważne jest, aby współgrały z całą twarzą, osobowością i spełniały oczekiwania klientki. Nie zawsze niestety mamy takie brwi, o jakich marzymy. Jeśli i Twoje brwi spędzają Ci sen z powiek oraz zabierają za dużo czasu każdego poranka, to makijaż permanentny jest właśnie dla Ciebie.

Makijaż permanentny to wprowadzanie barwnika w głąb naskórka tak, aby był widoczny na powierzchni skóry.

Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do kilku lat, dlatego ważne jest, aby wykonany był z należytą dbałością i precyzją.

PRZEBIEG ZABIEGU :

Pierwszym etapem jest omówienie i wykluczenie przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego oraz wypełnienie świadomej zgody na zabieg. Po zakończonym wywiadzie z linergistą i wypełnieniu zgody na zabieg możemy przejść do omówienia preferencji i oczekiwań klientki.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM:

Jeśli masz skłonności do nawracającej opryszczki przez 3 dni przed planowanym zabiegiem, zalecane jest przyjmować tabletki HEVIRAN. Jest to preparat przeciwwirusowy, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek należy przyjmować po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem pojawił się ten problem, zabieg powinno się wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego zagojenia się opryszczki.

Bardzo istotne jest, aby usta przed zabiegiem były nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Można wykonać kilka zabiegów kawitacji lub delikatnych peelingów. Dzięki nim skóra stanie się wygładzona i nawilżona. Tak przygotowana skóra ust lepiej wchłonie pigment i pozwoli na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego kształtu. W efekcie końcowym usta będą bardziej pełne i wyraziste.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest intensywna, nawet gdy był wykonany makijaż delikatny. Nie należy się tym martwić, ponieważ w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do ok. połowy barwy wyjściowej.

Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować bardzo delikatnie. Absolutnie nie wolno moczyć, trzeć, ani dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.

Nie wolno korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu.

Usta trzeba nawilżać kilka razy dziennie, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminą E wzmacniającego ochronę skóry.

Przed i po posiłkach usta powinny być dezynfekowane (dotyczy to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek lub infekcji).

W przypadku nie przestrzegania zasad, mogą wystąpić odbarwienia

PRZECIWWSKAZANIA:

 1. ciąża
 2. laktacja
 3. nieleczona cukrzyca
 4. choroby serca
 5. choroby nerek
 6. hemofilia
 7. nowotwory
 8. infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegu
 9. gorączka
 10. aktywna infekcja ogólnoustrojowa
 11. przyjmowanie antybiotyków, sterydów, antydepresantów oraz leków przeciwzakrzepowych
 12. łuszczyca
 13. zakażenia wirusem HIV, WZW
 14. stosowanie Roacutanu lub innych pochodnych retinolu, Izotecu
 15. skłonność do powstawania bliznowców- keloidów                                                                                                                                                                             

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:                                                                                                                                                                              -nie reguluj brwi
-nie wykonuj henny tydzień przed zabiegiem
-nie spożywaj alkoholu i narkotyków dzień przed zabiegiem
-nie pij kawy w dniu zabiegu
-nie opalaj twarzy kilka dni przed zabiegiem
-upewnij się, że jakiekolwiek leki, które na co dzień zażywasz nie mają działania rozrzedzającego krwi, przeciwzakrzepowego.
-na miesiąc przed zabiegiem nie wykonuj : mikrodermabrazji, peelingów chemicznych, kwasów, botoksu, kwasu hialuronowego, odstaw wszelkie odżywki do brwi
-jeśli planujesz urlop, gdzie będziesz się opalać, zalecam wykonać zabieg miesiąc przed wyjazdem, lub dwa tyg po.


Po zabiegu makijażu permanentnego stosuj się do zaleceń linergistki. Nie trzyj skóry i nie myj jej mydłem. Po zabiegu makijażu permanentnego brwi, nie należy eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych. Przez 2 tygodnie zrezygnuj z solarium i przebywania na słońcu. Po tym okresie zabezpieczaj skórę w pigmentowanym miejscu kremem z wysokim filtrem UV. Przez 2 tygodnie po zabiegu zrezygnuj również z sauny, basenu i zabiegów na twarz w SPA. Pozwól wygoić się skórze i nie narażaj się na infekcje, o które przy naruszonym naskórku np. na basenie nietrudno.

Zapisz się Zadzwoń
Zamknij Menu