ZAMKNIJ MENU

W naszym salonie 80% zabiegów, które teraz się wykonuje to hybryda. Co nie znaczy, że malowanie tradycyjnym lakierem jest już passe.

Jaki kształt płytki jest najczęściej wybierany przez wielbicielki hybrydy?

Długość i szerokość płytki jest uwarunkowana genetycznie. Za pomocą pilnika możemy ją wyprofilować. Kierujemy się nie tylko modą, ale też kształtem dłoni, kondycją paznokci i odcieniem lakieru. Najbardziej uniwersalny, ale też pasujący do odważnych stylizacji jest owal, czyli zaokrąglone brzegi. Z kolei paznokcie kwadratowe, choć eleganckie i nowoczesne, są podatne na nadłamania a przy okazji optycznie skracają płytkę. Popularne ostatnio „migdały” wydłużają krótkie palce i wysmuklą szeroką płytkę. Jeśli  paznokcie są łamliwe, doradzamy kształt okrągły, który sprawi, że płytka będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Pamiętajmy też, że im odważniejszy kolor lakieru, tym krótszy powinien być paznokieć.

Co to znaczy „dobrze wykonana” hybryda?

Dobrze wykonany manicure hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia, to z pewnością ją przesusza, więc warto ją nawilżać i wzmacniać. Za manicure hybrydowy trzeba więcej zapłacić, ale w tym przypadku nie należy oszczędzać. Ryzykowne jest też samodzielne wykonywanie hybrydy przypadkowymi produktami niewiadomego pochodzenia, kupionymi np. online. Grozi to m.in. uczuleniem. Mogą pojawić się także alergie krzyżowe np. wynikające z zetknięcia lakieru z detergentami.

Dlaczego lakier hybrydowy po kilku dniach sam zaczyna odpadać?

Czasem paznokcie nie tolerują hybrydy, są tego dwie przyczyny. Może być to niedokładne odtłuszczenie płytki lub ręka źle trzymana w lampie. Drugie wytłumaczenie to zbyt duża wilgotność płytki i nadmierne pocenie się dłoni.

Czy są alternatywy dla hybrydy?

Niestety nie.  Najlepszy manicure klasyczny, który można zrobić w Miło Mi Beauty to Vinylux- lakier światłoutwardzalny, który utrwala się z każdym dniem coraz bardziej. Trzyma się ponad siedem dni, jest droższy od innych klasycznych lakierów i nie błyszczący się tak jak hybryda.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY