ZAMKNIJ MENU

Już nie tylko z wiekiem na szyi pojawiają się zmarszczki. Młode dziewczyny też mogą je mieć przez ciągłe pochylanie głowy i patrzenie w ekran smarfona. Zjawisko ma już nawet nazwę: syndrom esemesowy. Na szczęście są kosmetyki i zabiegi, które temu przeciwdziałają.

JAK DBAĆ O SZYJĘ NA CO DZIEŃ:

Najgorsze, co można zrobić, to nie dbać o szyję w ogóle. Za czasów Elisabeth Arden kobiety smarowały skórę najprostszymi kremami lipidowymi. To wystarczało, żeby wyglądały lepiej niż te, które wcale nie używały kosmetyków. W najbardziej podstawowej pielęgnacji chodzi przede wszystkim o naprawę naskórka, ponieważ dobrze zregenerowany jest gładszy, więc lepiej odbija światło i wygląda młodziej. Kiedy nie masz kosmetyku przeznaczonego do szyi, możesz nakładać na nią kosmetyk przeznaczony do twarzy, różnica najczęściej dotyczy konsystencji- kremy do dekoltu są lżejsze. Spośród różnych składników kosmetycznych na szyję najlepiej działają pochodne kwasu glikolowego– nawilżają i wyrównują powierzchnię skóry. zabieg z tym kwasem możesz wykonać w Miło Mi Beauty. Preparaty z niskim stężeniem tego kwasu, nie większym niz 15% warto stosować cztery razy w tyg. uzupełniając pielęgnacje o lipidowe kremy. Powinnaś też pamiętać, że cienka skóra szyi jest podatna na fotostarzenie. Dlatego w słoneczne dni, gdy odsłaniasz dekolt, kosmetyk z filtrem UV to konieczność. My polecamy Sun Armor SPF 50, i Sheer Zinc 30 SPF koloryzujacy firmy Dermaquest.

Peeling, ale tylko enzymatyczny powinnaś robić raz w tyg. wieczorem, kiedy skóra odpoczywa. Nie chodzi o intensywne złuszczenie, tylko o to, żeby nałożony później krem lepiej się wchłaniał. Nowoczesne składniki kremów do szyi i dekoltu jak roślinne czynniki wzrostu i fitohormony, uzupełniają niedobór substancji wypełniających skórę. A sprawdzone witaminy A, E i C pomagają jej starzeć się wolniej.

Głębokie zmarszczki da się wygładzić: mezoterapią igłową i termoliftingiem ZAFFIRO, które możecie zrobić u nas w Miło Mi Beauty. Mezoterapia to miejscowe uszkadzanie skóry, które stymuluje komórki- fibroblasty i keranocyty do intensywniejszej pracy. Niezbędne było jednak opracowanie metody mikronakłuć tak płytkich, żeby nie wywoływały procesu bliznowacenia. Udało się i teraz, by odmłodzić skórę można ją kłuć w najdelikatniejszych rejonach, nawet na powiekach. Mezoterapię najlepiej wykonać 4 razy, najlepiej raz w miesiącu. Kosmetolog dobierze odpowiednią ampułkę,która jest dedykowana do cienkiej, skóry szyi.

Marka YONELLE opracowała system, dzięki któremu retinol i witamina c docierają do głębokich warstw skóry. Co to daje? Rekompensuje niedobór witaminy D3, który jest przyczyną suchości i utraty jędrności skóry, nie tylko szyi.

My polecamy super krem Yonelle Trifusion: Eye, Face, Chin, który kupisz w Miło Mi Beauty.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY