Zapisz się Zadzwoń

Odmładzanie przez nakłuwanie

Dr Pen™ to prawdziwa rewolucja na rynku mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej. technologia pulsujących igieł jest bardziej efektywna i bezpieczna niż stosowane dotychczas metody nakłuwania skóry. Precyzyjnie regulowana prędkość oraz głębokość nakłucia – od 0,25mm do 3mm – zapewniają pełną kontrolę nad przebiegiem zabiegu. Ilość igieł oraz parametry dobierane są indywidualnie w zależności od kondycji skóry, rodzaju problemu i zaawansowania terapii.

Zapisz się Zadzwoń

Nakłucia igłami tworzą w skórze tysiące mikrokanalików, dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się przepustowość naskórka, a wysoko skoncentrowane składniki zawarte w specjalnie skomponowanych preparatach wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza regenerację skóry i zapewnia lepsze krążenie.

Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenia się kolagenu , ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy mikronakłuć prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz jej następczą przebudowę , regenerację i poprawę jakości.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. Dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu, które mają kluczowe znaczenie dla procesie regeneracji tkanek.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez kilka tygodni po zabiegu. Szybkie gojenie się naskórka sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowanego nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Zapisz się Zadzwoń
Zamknij Menu