Dziś chcę Wam poopowiadać o endrmologii. To dość znany zabieg kosmetologiczny. Zaczęło się od sportu – odkryto, że zasysanie skóry powoduje szybszą odbudowę tkanek po urazach, dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu.

Ze specjalistycznych gabinetów odnowy dla sportowców endermologia LPG przewędrowała do gabinetów kosmetycznych. Autor technologii – Louis Paul Guitay –  zapragnął stworzyć idealnego masażystę – takiego, który zawsze działa z taką samą siłą na wszystkie partie ciała, nie męczy się, a wykonywana mechanostymulacja jest równomierna. Tak powstały pierwsze maszyny do endermologii.

Jak działa endermologia?

Jak pisałam wcześniej – początkowo zabiegi były przeznaczone dla sportowców, ale – jak mówi reklama – pojawiły się skutki uboczne: redukcja cellulitu na udach i pośladkach i modelowanie sylwetki. Dlatego zabieg szybko trafił do gabinetów kosmetycznych. Nie bez powodu określa się go mianem chirurgii plastycznej bez skalpela.
Masaż głowicą do edermologii LPG pobudza dwa rodzaje komórek. Z jednej strony mówimy tu o komórkach tłuszczowych (adipocytach), które pobudzane przez mechanostymiulację uwalniają tłuszcz z obszarów ciała, w których rzadko widać efekty gimnastyki czy diet. Drugim rodzajem pobudzanych komórek są fibroblasty produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. 

Jakie są efekty endermologii?

W rezultacie otrzymujemy zmianę sylwetki: jędrniejsze ciało, podniesione pośladki, bardziej płaski brzuch, zmniejszone obwody – choć niekoniecznie jest to powiązane z utratą wagi. Ale dieta i bardziej aktywny tryb życia połączone z zabiegami endermologii to sposób na uzyskanie najlepszych efektów. Nie można też zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody – tylko dobrze nawodnione tkanki będą się prawidłowo regenerować podczas zabiegu.

A co z twarzą?

Endermologii LPG można również używać na twarz – dysponujemy do tego specjalną głowicą. Podobnie, jak w przypadku mechanostymulacji ciała, na twarzy po zabiegu również zachodzą zmiany związane z odzyskaniem jędrności i pobudzeniem fibroblastów do wydzielania kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. W efekcie uzyskujemy ujędrnienie, poprawę kolorytu skóry, spłycenie zmarszczek i podniesienie owalu twarzy. Zabieg jest delikatny, więc nadaje się do stosowania wokół oczu, gdzie niweluje drobne zmarszczki. Twarz staje się młodsza i gładsza.

Czy to boli i jak przebiega zabieg?

Endermologia LPG jest masażem, więc odczucia będą podobne – są partie ciała, gdzie powięzi mięśniowe mogą być przykurczone, więc przy zabiegu może być odczuwany dyskomfort, ale poza tym raczej jest to przyjemny i relaksujący czas. Przed wykonaniem endermologii wkłada się specjalny kombinezon, który dodatkowo pomaga głowicy maszyny dotrzeć do opornych tkanek tłuszczowych. Czas trwania zabiegu zależy od wybranej partii ciała – od 40 do 60 minut.

Jak często trzeba wykonywać zabiegi?

To oczywiście zależy od efektów, które chcemy osiągnąć i od tego, czy przestrzegamy diety i ćwiczymy. Sama endermologia LPG nie jest cudowną metodą odmładzającą. Standardowo zaczyna się od serii 10-15 zabiegów, dwa zabiegi na tydzień. Aby efekt mechanostymulacji fibroblastów utrzymał się na stałe, trzeba zabiegi regularnie powtarzać – najpierw raz na dwa tygodnie, po pewnym czasie – po około pół roku – będzie to już tylko raz na miesiąc, czyli jak wizyta u fryzjera.

Czy są jakieś sposoby na utrwalenie efektów?

Polecamy kosmetyki LPG Alliance. Są to preparaty o formule specjalnie opracowanej dla klientek korzystających z endermologii. Do dyspozycji mamy pełną gamę preparatów – od płynów micelarnych i kremów dla pań, które postanowiły szczególnie zadbać o twarz po krem i serum antycellulitowe do ciała dla osób, którym zależy na poprawieniu sylwetki. Dla klientek o szczególnych potrzebach przygotowana została seria Gold, w skład której wchodzą kremy i serum intensywnie regenerujące. Podczas wizyty w Miło Mi Beauty nasi kosmetolodzy pomogą w doborze odpowiednich kosmetyków po zabiegu. A po zakupy zapraszamy do zaprzyjaźnionego sklepu internetowego domowaklinika.pl. Nie zapomnijcie wpisać kodu 00009521 –  dostaniecie 10% zniżki.

Mam nadzieję, że przekonałam Was do zabiegu. Jeśli tak, zapraszam do kontaktu i rezerwacji zabiegu. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości – też się odezwijcie. Kasia, Patrycja i Adam, którzy wykonują endermologię w Miło Mi Beauty, chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

Do zobaczenia

Magda

Zamknij Menu