Mezoterapia igłowa stanowi dziś jeden z najbardziej popularnych zabiegów, na jaki można się zdecydować w klinice medycyny estetycznej. To niechirurgiczna metoda, którą stosuje się w celu regeneracji oraz odmłodzenia wyglądu skóry. Na czym tak właściwie polega mezoterapia igłowa i kiedy widać efekty po zabiegu?
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Zabieg mezoterapii igłowej to naturalna metoda, której efekty utrzymują się wyjątkowo długo. Polega ona na tym, że bezpośrednio do skóry właściwej bądź tkanki podskórnej pacjenta – w zależności od tego, jaki rezultat chce się otrzymać – podaje się substancje aktywne za pomocą cienkiej igły. Tymi substancjami mogą być: witaminy, aminokwasy, mikroelementy bądź kwas hialuronowy. Sam zabieg trwa bardzo krótko, bo zaledwie 15-20 minut. Bezpośrednio przed nim odbywa się konsultacja lekarska, należy również zmyć makijaż, a także dokładnie umyć i osuszyć skórę.
Mezoterapia igłowa – efekty
Po zastosowaniu odpowiedniego preparatu w tkance podskórnej poprawia się mikrokrążenie, a w komórkach tłuszczowych przyspiesza metabolizm. Zabieg ten ma odmłodzić wygląd skóry, poprzez ujędrnienie jej oraz spłycenie zmarszczek. Może być stosowany na twarzy, a także i w przypadku innych partii ciała. Najczęściej pacjenci decydują się na poprawę skóry twarzy oraz zmniejszenie cellulitu. W przypadku mezoterapii igłowej, efekty najlepsze otrzymamy wtedy, gdy postawimy na poprawę cery twarzy oraz skóry szyi i dekoltu. Mezoterapia igłowa to zabieg bezbolesny oraz niechirurgiczny. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Mezoterapia sprawia, że skóra wygląda młodo i promiennie, a także szybciej się goi, dzięki czemu stara i wiotka skóra szybko zostaje zastąpiona nową.
Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?
Po wykonaniu mezoterapii igłowej, efekty są widoczne dość szybko, ale zadowalający rezultat otrzymamy dopiero po serii zabiegów. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów w odstępach co 1 lub 2 tygodnie, co ma przynieść najlepszy rezultat nie tylko w przypadku naszej skóry, ale również i samopoczucia. Jednak już po pierwszym zabiegu zauważymy pewne zmiany – nasza skóra będzie o wiele bardziej nawilżona i promienna (dzięki elastynie i kolagenowi). Kolejne zabiegi wpłyną pozytywnie na pracę krążenia krwi, opóźnią proces starzenia się skóry, bardziej ją ujędrniają, a także uzupełnią niedobory witamin i minerałów. Po serii zabiegów zaleca się wykonanie pół roku później tzw. zabiegu przypominającego.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Wskazaniami do zabiegu mezoterapii igłowej są: wiotka skóra, zmarszczki, cellulit czy rozstępy. Natomiast do przeciwwskazań należą: ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, alergia, zapalenie skóry, skóra naczyniowa czy opryszczka, a także choroba nowotworowa i stosowanie na co dzień leków, które obniżają krzepliwość krwi. Ponadto po zabiegu należy zrezygnować z masaży, sauny i solarium, a także nie pić alkoholu i nie używać zbyt szorstkich ręczników, by nie podrażnić delikatnej skóry po zabiegu.
MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ
12 listopada 2019
18 stycznia 2021