Peeling kawitacyjny to remedium na wiele niedoskonałości cery. Regularne złuszczanie w salonie kosmetycznych, wykorzystujące zjawisko kawitacji, czyli technologię ultradźwiękową, to przepis na zdrową i gruntownie oczyszczoną skórę. Jest to także doskonała baza, by wykonać inne zabiegi, bo odsłonięta zostaje nowa, młodsza warstwa naskórka, która lepiej przyjmie substancje odżywcze, nawilżające lub odmładzające.
Komu polecany jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest polecany każdemu, bez względu na płeć, wiek, stan skóry i jej typ. W przypadku skóry normalnej, zadziała jak intensywny peeling i złuszczy warstwy starego, zalegającego naskórka. Z kolei posiadaczom i posiadaczkom skóry problematycznej – tłustej, mieszanej czy trądzikowej – gwarantuje skuteczne wsparcie w leczeniu trądzików, a także redukcję zaskórników, wągrów i uregulowanie produkcji sebum. Peeling kawitacyjny to także doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z przebarwieniami lub widocznymi naczynkami, bo rozjaśnia skórę i ujednolica jej barwę. Sięga się także po niego, by ujędrnić skórę, zniwelować drobne zmarszczki i poprawić oraz podnieść owal twarzy, który z wiekiem traci swój pierwotny kształt i objętość. Po urlopie w słonecznym państwie lub intensywnym opalaniu peeling kawitacyjny także skutecznie zadziała, bo regeneruje skórę zmęczoną promieniami słonecznymi.
Peeling kawitacyjny i efekty jakie można przy jego pomocy osiągnąć
Peeling kawitacyjny – efekty, jakie można osiągnąć przy pomocy tego zabiegu, to przede wszystkim:
- skuteczne złuszczenie martwego naskórka,
- zmniejszenie widoczności porów,
- uregulowanie produkcji sebum,
- redukcja zmian trądzikowych,
- poprawa jędrności,
- poprawa napięcia skóry,
- pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny,
- redukcja zmarszczek,
- poprawa poziomu nawilżenia,
- wygładzenie,
- ujednolicenie kolorytu,
- rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i przebarwień,
- regeneracja skóry np. po intensywnym opalaniu się,
- redukcja worków i cieni pod oczami,
- przygotowanie skóry do innych, dalszych działań.
Peeling kawitacyjny i jego efekty stosowane są także jako wsparcie dla innych zabiegów kosmetycznych, np. podczas leczenia blizn potrądzikowych lub innego pochodzenia. Nawet gdy nie występują żadne widoczne niedoskonałości skórne, warto wykonywać peeling kawitacyjny profilaktycznie raz w miesiącu. Poza skórą twarzy, stosuje się go także na innych obszarach ciała, takich jak szyja, dekolt czy plecy. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym, ultradźwięki docierają do głębszych partii skóry i naskórka niż inne peelingi mechaniczne, dlatego wykazuje się on wyższą skutecznością.
Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu
Jak większość zabiegów, także peeling kawitacyjny ma jakieś przeciwwskazania. Nie jest wskazany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Także osoby, cierpiące na nowotwory, niewydolność krążenia, padaczkę i osteoporozę, powinny z niego zrezygnować.
Nadczynność lub niedoczynność tarczycy to kolejne przeciwwskazania, a także rozrusznik serca lub metalowe implanty w planowanym obszarze zabiegowym. Peeling kawitacyjny nie jest wskazany u osób borykających się z aktywną infekcją grzybiczą, bakteryjną, wirusową i gorączką. Co w przypadku botoksu lub wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego? Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji, by wykonać peeling kawitacyjny.
Zapisz się na peeling kawitacyjny w Miło Mi Beauty!
Wiele gabinetów – również nasz – oferują swoim klientom peeling kawitacyjny. Zabieg ten wykonujemy wysokiej jakości produktami polskiej marki Medestelle do profesjonalnego użytku. By zapisać się na pierwszy peeling kawitacyjny, zadzwoń pod numer +48 517 544 708 lub napisz na adres salon@milomibeauty.pl.
MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ
2 października 2019
11 stycznia 2021