ZAMKNIJ MENU

Miło nam ogłosić, że w ofercie naszego salonu Miło Mi Beauty już wkrótce pojawi się kolejna nowość – masaż Kobido. Komu szczególnie polecany jest ten relaksujący zabieg, które obszary ciała i twarzy może objąć oraz jakie efekty przynosi? 

Masaż Kobido – co to jest? 

Masaż Kobido – co to jest? Najkrótsza i najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: japoński, niechirurgiczny lifting twarzy. Zabieg ten – w odróżnieniu od zabiegów chirurgicznych czy z zakresu medycyny estetycznej – odznacza się całkowita bezinwazyjnością. Zastosowanie tej japońskiej techniki masażu na obszar twarzy lub karku usuwa nagromadzone podczas wielu dni napięcia. Stosuje się go także na mięśnie naramienne, dekolt, szyję, grzbiet oraz głowę. 

Masaż Kobido charakteryzuje się dużą intensywnością, zaliczany jest do kategorii masaży głębokich. Dzięki temu działa nie tylko powierzchniowo, ale także na głębokie warstwy skóry i mięśni, pobudza skórę do produkcji składników, które ją napinają i ujędniają (takich jak kolagen czy elastyna). Ponadto także poprawia i przyspiesza przepływ krwi, a także  pobudza krążenie oraz przepływ limfy. Masaż Kobido prowadzi zatem do uzyskania naturalnego efektu liftingu – bez skalpela czy zastrzyku z wypełniaczem.

Masaż Kobido – jak często go powtarzać?

Masaż Kobido, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty i je utrwalić, zalecany jest w częstotliwości minimum raz na 2-3 tygodnie. Inne źródła podają, że można się na niego zdecydować nawet 1-2 razy w tygodniu, bo nie ma żadnych istotnych ku temu przeciwwskazań. Masaż Kobido najlepiej wykonać w serii – np. 10 lub 12 sesji raz lub dwa razy w tygodniu lub w innej, bardziej odpowiadającej nam częstotliwości. Po skończeniu serii warto także raz na jakiś czas zapisać się na jedną sesję, by utrwalić osiągnięte rezultaty. 

Masaż Kobido – jak go wykonać?

Masaż Kobido powinien być wykonany przez wykwalifikowaną osobę, która przeszła odpowiednie w tym temacie przeszkolenie. Masaż ten składa się z kilku etapów – m.in. głębokim masażu relaksacyjnym oraz akupresury lub drenażu – trudno w domowym zaciszu odtworzyć te japońskie techniki w sposób prawidłowy i w pełni bezpieczny. 

Masaż Kobido i efekty, jakie można osiągnąć

Regularnie wykonywany masaż Kobido przynosi szereg pozytywnych efektów. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: 

  • zmniejszenie opuchlizny i cieni pod oczami
  • niwelowanie napięć mięśniowych
  • wygładzenie drobnych zmarszczek mimicznych
  • pobudzenie krążenia
  • poprawę i wyrównanie kolorytu skóry 
  • pobudzenie metabolizmu
  • przyspieszenie procesu regeneracji się skóry
  • pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny
  • usunięcie z twarzy skutków stresu

Ponadto masaż Kobido przynosi także inne, zaskakujące efekty – zmniejsza napięcia w mięśniach twarzy oraz pomaga w redukcji zmian u osób dotkniętych bruksizmem. Jest też remedium na uciążliwe, powracające bóle głowy.

Podsumowując: regularne sesje masażu Kobido zaowocują dobrze napiętą i młodo wyglądającą skórą. Masaż ten stosuje się przede wszystkim na twarz, ale można także na kark, szyję, dekolt, głowę oraz ramiona, a nawet łydki i stopy. Zamiast bardziej inwazyjnych technik odmładzających, polecamy wypróbowanie tej japońskiej metody na własnej skórze! Każdego, kto szuka tego rodzaju masażu w Pruszkowie, zachęcamy do wizyty w Miło Mi Beauty.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY