ZAMKNIJ MENU

Mezoterapia igłowa – co to jest za zabieg i na czym polega? Przedstawiamy podstawowe informacje na ten temat, a także wymieniamy, jakich preparatów używamy w naszym salonie do mezoterapii igłowej. 

Mezoterapia – co to jest?

Mezoterapia – co to jest za zabieg i na czym polega? Jest jedną z metod leczenia różnych schorzeń lub niedoskonałości skóry: zmarszczek, cellulitu, rozstępów, stosowana także w celu poprawy jakości i gęstości skóry. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w pożądany obszar – np. skórę twarzy pod oczami – niewielkich dawek leczniczych substancji, jest to mezoterapia igłowa. Poza mezoterapią igłową, istnieją też inne rodzaje tego zabiegu: mezoterapia mikroigłowa frakcyjna, mezoterapia laserowa (nazywana też frakcyjną – od lasera frakcyjnego) oraz mezoterapia bezigłowa. 

Co to jest mezoterapia igłowa i po co się ją stosuje? 

Odpowiedź na pytanie, co to jest mezoterapia igłowa, znajduje się w akapicie powyżej. Nieco rozwijając ten temat, można napisać również o tym, kiedy i po co stosuje się ten zabieg. Mezoterapia igłowa stosowana jest przede wszystkim w celach anti-aging, czyli przeciwstarzeniowych. Używane do zabiegu preparaty mają działanie nawilżające, ujędrniające, a także odbudowujące kolagen, którego wraz z wiekiem organizm produkuje coraz mniej. Podawanie substancji odżywczych igłą ułatwia dotarcie do głębokich warstw skóry i naskórka. Dostarczenie tam substancji odżywczych lub specjalnych koktajli ma za zadanie regenerację, spłycenie zmarszczek i redukcję innych niedoskonałości. Mezoterapia igłowa wykonywana jest m.in. na twarzy, szyi, dekolcie, a także skórze głowy czy dłoniach. Praktycznie na każdym obszarze naszego ciała można przeprowadzić mezoterapię igłową. W przypadku skóry głowy mezoterapia igłowa zapobiega wypadaniu włosów. Z kolei stosowanie jej na ciało redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, poprawia wygląd ud, brzucha, pośladków lub innych problematycznych rejonów. 

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Mezoterapia igłowa – na czym polega? Igła wkłuwa się na głębokość około 2-3 milimetrów. Osoba przeprowadzająca ten zabieg robi odstępy w mikronakłuciach co około 5-10 milimetrów. Dostarczone tym sposobem pod skórę substancje odżywcze, witaminy i inne mikro- oraz makroelementy poprawiają jej wygląd. Mezoterapia igłowa ma wiele zwolenników, bo efekty są szybkie, a rezultaty utrzymują się przez długi czas. Atutem mezoterapii igłowej jest także kompleksowe działanie: przeciwstarzeniowe, odchudzające, nawilżające, ujędrniające, a także zapobiegające wypadaniu włosów i innym niedoskonałościom (np. pogłębianiu się zmarszczek czy rozwojowi rozstępów). 

Mezoterapia igłowa w Miło Mi Beauty

W naszym salonie Miło Mi Beauty do mezoterapii igłowej stosujemy nowoczesny preparat Neavia Hydro Deluxe, zalecany wyłącznie do profesjonalnego użytku przez kosmetologów i specjalistów w zakresie medycyny estetycznej. Pochodzący z linii Neauvia Organic produkt nadaje się się do skóry twarzy oraz ciała. Jakie efekty gwarantuje jego producent? Przede wszystkim nawilżenie, odbudowę kolagenu i elastyny oraz ujędrnienie skóry w miejscu, gdzie zaaplikowany został preparat. Efekty są natychmiastowe, a skóra widocznie w lepszej kondycji i formie przez wiele tygodni. Produkt, którego używamy do mezoterapii igłowej, posiada najwyższą na rynku zawartość czystego kwasu hialuronowego, dodatkowo także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, pobudzającego skórę do produkcji kolagenu. 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

20 lipca 2020

14 lipca 2021

21 lutego 2020

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY