ZAMKNIJ MENU

Lipoliza iniekcyjna – co to jest za zabieg i na czym on polega? Komu się go rekomenduje oraz jakie są do niego przeciwwskazania? Poznaj ten rewolucyjny i bezpieczniejszy niż liposukcja sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej – również z partii ciała trudnych do wyćwiczenia. 

Lipoliza iniekcyjna – co to jest?

Lipoliza iniekcyjna – co to jest za zabieg? Stanowi on doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych i niebezpiecznych metod pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej, takich jak liposukcja. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu pacjentowi roztworu fosfatydylocholiny, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Nie każde partie ciała można odessać z tłuszczu podczas zabiegu liposukcji, wówczas można zastosować bezpieczną alternatywę, czyli właśnie lipolizę iniekcyjną. Mimo ćwiczeń i starannie skomponowanej diety u wielu osób pozostają np. boczki czy podwójny podbródek. Z takimi problemami, a także workami pod oczami i chomikami, czyli nadmiarem tłuszczu na policzkach, skutecznie upora się lipoliza iniekcyjna. 

Lipoliza iniekcyjna – kiedy zdecydować się na ten zabieg?

Lipoliza iniekcyjna jest polecana szczególnie w kilku sytuacjach. Najczęściej decydują się na nią osoby, które posiadają tzw. drugi podbródek, który mimo ćwiczeń i wyrzeczeń nadal pozostał pamiątką po czasach sprzed redukcji. Z lipolizy iniekcyjnej korzystają także posiadaczki fałdów tłuszczu na brzuchu, udach, pośladkach, plecach, a także osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w miejscach, które trudno wyszczuplić ćwiczeniami: pachami i kolanami. Lipoliza iniekcyjna służy także jako wsparcie w zabiegach liposukcji i abdominoplastyki. Nie każdy może poddać się liposukcji – w określonych sytuacjach zamiast niej polecana jest właśnie lipoliza iniekcyjna. Stosuje się ją także do wyrównania skóry, a problem ten często występuje u pacjentów po liposukcji. 

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

Wiele zabiegów modelujących sylwetkę i wyszczuplających trudne partie ciała, takie jak podbródek, ma jakieś przeciwwskazania. Nie inaczej jest w przypadku lipolizy iniekcyjnej. Co prawda jest ona znacznie bezpieczniejsza niż np. liposukcja, jednak nie zaleca się jej osobom: 

  • w ciąży,
  • karmiącym piersią,
  • z zaburzeniami krzepliwości krwi,
  • z padaczką,
  • cierpiącym na choroby nerek lub wątroby,
  • uczulonym na składniki podawanego podczas zabiegu preparatu,
  • nadmiernie otyłym – lipoliza iniekcyjna jest polecana osobom z prawidłową masą ciała lub lekką nadwagą.

Do lipolizy iniekcyjnej stosuje się mieszaninę dwóch substancji: wyciągu z soi, czyli fosfatydylocholiny oraz soli żółciowej, czyli deoksycholatu. W związku z tym składem z zabiegu powinny również zrezygnować osoby uczulone na soję. 

Lipoliza iniekcyjna – częstotliwość zabiegów i efekty

Po wstrzyknięciu w twarz lub jakąś partię ciała roztworu fosfatydylocholiny, zawarte w niej składniki aktywne rozpuszczają komórki tłuszczowe. Następnie zostają one przetransportowane do wątroby, a później usunięte przez organizm wraz z innymi produktami przemiany materii. By uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy lipolizę iniekcyjną powtarzać co około 4-6 tygodni w serii 2-4 zabiegów. Ich liczba jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także ilości tkanki tłuszczowej do rozpuszczenia. Po serii można pozbyć się lekko zaokrąglonego brzucha, fałdek pod pośladkami, wałeczków na plecach i pachach. Lipoliza iniekcyjna to także sposób na pozbycie się tzw. “byczego karku”, a także tkanki tłuszczowej na ramionach i kolanach, czyli w obszarach trudnych do wyćwiczenia. Z zabiegu korzystają także posiadacze nadmiaru tłuszczu po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie ud, a także podwójnego podbródka, tłuszczu w workach pod oczami i “chomików” na policzkach. 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

12 listopada 2019

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY