Szczupłe, jędrne i młodo wyglądające ciało to marzenie wielu kobiet. Niestety, ludzkie ciało jest narażone na występowanie wielu niedoskonałości, takich jak rozstępy, cellulit czy boczki. Defekty te występują bez względu na wiek oraz wagę. Nawet panie, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną i zdrowo się odżywiają mogą mieć problem z uzyskaniem perfekcyjnej sylwetki. Z pomocą jednak przychodzą różne zabiegi medycyny estetycznej. Endermologia LPG to jeden z nich. Na czym polega, jakie są jej efekty i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania jej?
Czym jest endermologia LPG i jakie są jej efekty?
Endermologia LPG może być również określona jako masaż podciśnieniowy. To innowacyjny zabieg, który stosuje się w medycynie estetycznej, ale i rehabilitacji. Masaż ten jest wykonywany specjalnym urządzeniem, które oddziałuje na skórę oraz tkankę łączną. Można go stosować na różnych fragmentach chciała, a ściślej mówiąc wszędzie tam, gdzie wymagane jest odchudzanie (z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej), modelowanie sylwetki czy redukcja cellulitu oraz rozstępów. Endermologia LPG ma działanie odchudzające, odmładzające oraz oczyszczające. Pozwala również ograniczyć, a także zmniejszyć różnego typu bóle. Masaż podciśnieniowy może być stosowany na całym ciele, poza twarzą. Jest wykonywany w izolacyjnym kombinezonie, który chroni przed urazami.
Wskazania do zabiegu i efekty
Do zabiegu endermologii LPG powinny zgłosić się osoby, które chcą wyszczuplić i wymodelować swoją sylwetkę, a także zredukować rozstępy i cellulit. Masaż podciśnieniowy przyspiesza metabolizm, dzięki czemu pozwala na szybsze spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, która następnie jest wydalana z toksynami z organizmu. Ma także właściwości antystarzeniowe, co oznacza, że pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, które nadają młody, elastyczny, jędrny i promienny wygląd skórze. Endermologia LPG wyraźnie wygładza oraz redukuje takie niedoskonałości jak cellulit i rozstępy, pobudza krążenie krwi, pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, redukuje obrzęki, modeluje sylwetkę, wyszczupla ciało o jeden lub dwa rozmiary, a także rozluźnia napięte mięśnie i pozwala się zrelaksować.
Endermologia przeciwwskazania
Endermologia LPG to bezpieczny zabieg, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Jeśli chodzi o taki zabieg jak endermologia, przeciwwskazania to:
- świeże urazy skóry, rany, blizny czy stany zapalne,
- skłonności do powstawania naczynek,
- aktywne choroby bakteryjne, wirusowe czy grzybicze,
- implanty, botoks,
- ciąża.
Skuteczność zabiegu
Endermologia LPG pozwala uzyskać zadowalające efekty po wykonaniu zalecanej ilości zabiegów. Co ważne – bezpośrednio po zabiegu pacjent może opuścić klinikę i wrócić do swoich zajęć. Większość osób już po pierwszej endermologii zauważa wyraźnie gładszą i bardziej elastyczną skórę. Jej efekty utrzymują się przez długi czas. Po zabiegu należy jednak pamiętać o odpowiedniej diecie, spożywaniu dużej ilości płynów oraz regularnej aktywności fizycznej, aby jak najbardziej wydłużyć uzyskany efekt.