ZAMKNIJ MENU

Wyraziste i pięknie pomalowane usta to marzenie wielu kobiet. Pełne usta o doskonale dopasowanym kolorze wpływają pozytywnie na atrakcyjność i poczucie własnej wartości. Aby poprawić wygląd najczęściej stosuje się szminki, błyszczyki oraz kredki do ust, ale żaden kosmetyk nie przynosi długotrwałych rezultatów. Jeśli mamy dość ciągłego poprawiania makijażu, a żadna pomadka nie daje nam zadowalających efektów – najlepiej postawić na makijaż permanentny ust.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Makijaż permanentny ust jest wykonywany przez linergistę. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, najpierw jest przeprowadzana konsultacja, gdyż należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które mogą stanowić przeszkodę uniemożliwiającą wykonanie zabiegu. Jeśli makijaż permanentny może zostać wykonany, następuje omówienie oczekiwań klientki. Kolejnym krokiem jest nałożenie przez specjalistę konturówki na usta, aby zarysować ich kształt, a następnie wykonanie makijażu. Linergista pomaga również dobrać zarówno odpowiedni kształt, jak i kolor ust, które będą doskonale pasować danej klientce. Każde usta są inne, dlatego specjalista bierze pod uwagę to, aby nie przesadzić z ich rozmiarem i by nie były po prostu przerysowane. Proponowany przez nas kształt i kolor są dopasowane do niepowtarzalnej urody kobiety i podkreślają jej piękno.

Jak przygotować się do zabiegu?

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu to absolutna podstawa przed przystąpieniem do makijażu permanentnego. Jeśli nie zastosujemy się do zaleceń zabieg może się nie odbyć lub jego efekty nie będą nam w pełni odpowiadać. Przed przystąpieniem do zabiegu należy przede wszystkim zadbać o to, aby usta były nawilżone i wygładzone. Najlepiej wykonać kilka peelingów lub zabiegów kawitacji. Jeśli usta będą popękane lub spierzchnięte nie przyjmą dobrze pigmentu. Odpowiednio nawilżone oraz wygładzone usta znacznie lepiej wchłaniają pigment i umożliwiają wykonanie bardziej precyzyjnego kształtu, dzięki czemu ostatecznie usta są pełniejsze i bardziej wyraziste. Przed wykonaniem makijażu permanentnego istotne jest również to, aby ochronić się przed wystąpieniem opryszczki. Zaleca się przez 3 dni przed zabiegiem przyjmować tabletki Heviran. W przypadku aktywnej opryszczki należy przesunąć zabieg. Makijaż permanentny może być wykonany 2 tygodnie po całkowitym wyleczeniu opryszczki.

Jak należy postępować po zabiegu?

Makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywny, należy pamiętać o tym, że po kilku dniach, zwykle po 4-7 dniach, kolor ust zblednie m.in. do około połowy barwy wyjściowej. Przez pierwsze 24 godziny nie wolno spożywać alkoholu, napojów z kofeiną, ani aspiryny. Natomiast przez kolejne 10 dni po zabiegu nie powinno się dotykać czy trzeć miejsc, na które nałożono pigment, nie należy również zdrapywać strupów, myć ust środkiem, który zawiera substancje aktywne, stosować peelingi czy kremy, opalać się, intensywnie ćwiczyć czy nakładać makijaż. Należy natomiast kilka razy w ciągu dnia nawilżać usta, stosując specjalny krem z witaminą E, który doskonale wzmacnia i ochrania skórę. Ponadto przed i po każdym posiłku należy również dezynfekować usta. Nieprzestrzeganie tych zasad może doprowadzić do nieestetycznych przebarwień.

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny posiada wiele zalet. Przede wszystkim pozwala uzyskać piękniejszy, ale naturalny wygląd ust, dzięki czemu podnosi samoocenę i poprawia naszą atrakcyjność w oczach innych osób. Dobrze wykonany makijaż permanentny to również „urlop” od malowania nawet na dwa lata. Pozwala nam on zaoszczędzić więc mnóstwo czasu. Ponadto dzięki takiemu makijażowi zawsze wyglądamy dobrze, bez względu na porę dnia czy nocy. Także ułatwia znacznie życie osobom żyjącym aktywnie i podróżującym. 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY