ZAMKNIJ MENU

Skąd bierze się ból kręgosłupa i krzyża oraz jak sobie z tym poradzić? W czasach, gdy wiele osób pracuje z domu, a ich stanowiska pracy niekoniecznie sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy, warto wiedzieć, jakie są skuteczne sposoby na ból pleców. Jednym z nich jest masaż, który wykonujemy w Miło Mi Beauty. 

Ból pleców – przyczyny

Ból pleców – przyczyny tej przypadłości są bardzo mocno zróżnicowane. Można się ich dopatrywać np. w nieprawidłowej pozycji podczas snu, bądź też źle dopasowanej twardości materaca lub poduszki. Ból pleców pojawia się także w wyniku urazów i schorzeń kręgosłupa lub wad postawy (np. skoliozy). Kolejne przyczyny to złe nawyki (np. wieczne garbienie się), a także częste noszenie wysokich lub źle wyprofilowanych obcasów i szpilek. Zdecydowanie największym problemem i chorobą XXI wieku jest siedzący tryb życia i wynikające z tego dolegliwości: przybieranie na wadze, brak ruchu, nieprawidłowa postawa w trakcie pracy. 

Eksperci szacują, że po 8 przepracowanych w pozycji siedzącej godzinach zgubne tego skutki niweluje minimum godzina ruchu. Może to być np. spacer lub trening z tutorialem na YouTube’ie. Z kolei WHO zaleca, by w ciągu tygodnia jakiejkolwiek aktywności fizycznej poświęcić 150 minut, jednak są to dane dla seniorów powyżej 65. roku życia.

Istnieje także lista czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia bólu pleców. Jakie to czynniki? Przede wszystkim wiek – już u osób, które ukończyły 30. rok życia, problem ten występuje ze znacznie większą częstotliwością. Kolejny czynnik to nadwaga i otyłość – im wyższa waga, tym bardziej obciążony jest kręgosłup i plecy. Również wspomniany wcześniej siedzący tryb życia i brak ruchu sprzyjają pojawianiu się tej uciążliwej, nieprzyjemnej przypadłości. Co ciekawe ból pleców częściej pojawia się u kobiet, a także u osób cierpiących na depresję. 

Domowe sposoby na ból pleców

Istnieje kilka domowych sposobów na ból pleców, które przyniosą ulgę i będą wsparciem dla innych – skuteczniejszych – działań. Pierwszy, sprytny patent to zmiany pozycji – podczas pracy zdalnej lub po pracy, np. w trakcie maratonu serialu, eksperci zalecają, by regularnie zmieniać pozycję siedzącą. Specjaliści wyliczyli, że podczas jednej zmiany zalecana jest praca w jednej pozycji maksymalnie przez 30% całego czasu (z 8 godzin będzie to zatem 2,4 godziny). Zmiany chronią mięśnie przed nadmiernym obciążeniem. Warto także regularnie robić przerwy i np. odejść od biurka na kilka minut, pochodzić, postać, przejść się itp. 

Inne, domowe sposoby na ból pleców to gimnastyka. Ćwiczyć można z tutorialami na YouTube’ie lub też zasięgnąć opinii ortopedy czy rehabilitanta, który opracuje set z ćwiczeniami, łatwymi do odtworzenia w domowym zaciszu. Na plecy i kręgosłup idealne i bezpieczne niemal w każdej sytuacji są ćwiczenia rozciągające, joga, elementy pilatesu. Niezwykle istotne jest wzmocnienie mięśni brzucha, bo to właśnie one “podtrzymują” całe plecy i kręgosłup. Domowe sposoby na ból pleców to także okłady – ciepłe lub zimne. Sięgnąć można po kostki lodu, plastry rozgrzewające, termofor lub inne akcesoria – wystarczy przyłożyć je na bolące miejsce, a po kilkunastu minutach ból powinien zelżeć. 

Skuteczne sposoby na ból pleców? Seria masaży 

Wymienione powyżej domowe sposoby na ból pleców warto wcielić w życie i wyrobić w sobie zdrowe nawyki, np. regularne spacery, ćwiczenia i rozciąganie się. Będą one doskonałym wsparciem dla innych zabiegów, których nie da się odtworzyć w domowym zaciszu. Skuteczne sposoby na ból pleców to regularne masaże. Działają one kompleksowo na wszystkie partie mięśni kręgosłupa, ramion, szyi, barków oraz pośladków, które wiele tygodni, a nawet miesięcy, były napięte lub obolałe. By uzyskać satysfakcjonujący efekt, zalecana jest seria zabiegów. Na ból pleców wynikający z siedzącego trybu życia lub pracy w niewygodnej pozycji najlepszy będzie masaż klasyczny. 

Zapisz się na masaż bez wychodzenia z domu

Wszystkie osoby borykające się z bólem i napięciami pleców oraz kręgosłupa, zachęcamy do skorzystania z oferty Miło Mi Beauty. Masaż Pruszków, który wykonujemy w naszym salonie, to nie tylko masaż pleców – istnieje także opcja masażu całego ciała. Ponadto klientom proponujemy masaż bańką chińską, gorącymi kamieniami i świecą. Tutaj znajduje się elektroniczny formularz zapisu na masaż pleców

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY