ZAMKNIJ MENU

Dziś chcę Wam poopowiadać o endrmologii. To dość znanyzabieg kosmetologiczny. Zaczęło się od sportu – odkryto, że zasysanie skórypowoduje szybszą odbudowę tkanek po urazach, dzięki pobudzeniu produkcjikolagenu.

Ze specjalistycznych gabinetów odnowy dla sportowców endermologie LPG przewędrowała do gabinetów kosmetycznych. Autor technologii – Louis Paul Guitay –  zapragnął stworzyć idealnego masażystę – takiego, który zawsze działa z taką samą siłą na wszystkie partie ciała, nie męczy się, a wykonywana mechanostymulacja jest równomierna. Tak powstały pierwsze maszyny do endermologie LPG.

Jak działa endermologie LPG?

Jak pisałam wcześniej – początkowo zabiegi były przeznaczonedla sportowców, ale – jak mówi reklama – pojawiły się skutki uboczne: redukcjacellulitu na udach i pośladkach i modelowanie sylwetki. Dlatego zabieg szybkotrafił do gabinetów kosmetycznych. Nie bez powodu określa się go mianemchirurgii plastycznej bez skalpela.
Masaż głowicą do edermologii LPG pobudza dwa rodzaje komórek. Z jednej stronymówimy tu o komórkach tłuszczowych (adipocytach), które pobudzane przezmechanostymiulację uwalniają tłuszcz z obszarów ciała, w których rzadko widaćefekty gimnastyki czy diet. Drugim rodzajem pobudzanych komórek są fibroblastyprodukujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. 

Jakie są efekty endermologie LPG?

W rezultacie otrzymujemy zmianę sylwetki: jędrniejsze ciało,podniesione pośladki, bardziej płaski brzuch, zmniejszone obwody – choćniekoniecznie jest to powiązane z utratą wagi. Ale dieta i bardziej aktywnytryb życia połączone z zabiegami endermologie LPG to sposób na uzyskanienajlepszych efektów. Nie można też zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody –tylko dobrze nawodnione tkanki będą się prawidłowo regenerować podczas zabiegu.

A co z twarzą?

Endermologie LPG można również używać na twarz – dysponujemydo tego specjalną głowicą. Podobnie, jak w przypadku mechanostymulacji ciała,na twarzy po zabiegu również zachodzą zmiany związane z odzyskaniem jędrności ipobudzeniem fibroblastów do wydzielania kolagenu, kwasu hialuronowego ielastyny. W efekcie uzyskujemy ujędrnienie, poprawę kolorytu skóry, spłyceniezmarszczek i podniesienie owalu twarzy. Zabieg jest delikatny, więc nadaje siędo stosowania wokół oczu, gdzie niweluje drobne zmarszczki. Twarz staje sięmłodsza i gładsza.

Czy to boli i jak przebiega zabieg?

Endermologie LPG jest masażem, więc odczucia będą podobne –są partie ciała, gdzie powięzi mięśniowe mogą być przykurczone, więc przyzabiegu może być odczuwany dyskomfort, ale poza tym raczej jest to przyjemny irelaksujący czas. Przed wykonaniem endermologie LPG wkłada się specjalnykombinezon, który dodatkowo pomaga głowicy maszyny dotrzeć do opornych tkanek tłuszczowych.Czas trwania zabiegu zależy od wybranej partii ciała – od 40 do 60 minut.

Jak często trzeba wykonywać zabiegi?

To oczywiście zależy od efektów, które chcemy osiągnąć i odtego, czy przestrzegamy diety i ćwiczymy. Sama endermologie LPG nie jestcudowną metodą odmładzającą. Standardowo zaczyna się od serii 10-15 zabiegów,dwa zabiegi na tydzień. Aby efekt mechanostymulacji fibroblastów utrzymał sięna stałe, trzeba zabiegi regularnie powtarzać – najpierw raz na dwa tygodnie,po pewnym czasie – po około pół roku – będzie to już tylko raz na miesiąc,czyli jak wizyta u fryzjera.

Czy są jakieś sposoby na utrwalenie efektów?

Polecamy kosmetyki LPG Alliance. Są to preparaty o formulespecjalnie opracowanej dla klientek korzystających z endermologie LPG. Dodyspozycji mamy pełną gamę preparatów – od płynów micelarnych i kremów dla pań,które postanowiły szczególnie zadbać o twarz po krem i serum antycellulitowe dociała dla osób, którym zależy na poprawieniu sylwetki. Dla klientek oszczególnych potrzebach przygotowana została seria Gold, w skład której wchodząkremy i serum intensywnie regenerujące. Podczas wizyty w Miło Mi Beauty nasikosmetolodzy pomogą w doborze odpowiednich kosmetyków po zabiegu. A po zakupyzapraszamy do zaprzyjaźnionego sklepu internetowego domowaklinika.pl.Nie zapomnijcie wpisać kodu 00009521 – dostaniecie 10% zniżki.

Mam nadzieję, że przekonałam Was do zabiegu. Jeśli tak,zapraszam do kontaktu i rezerwacjizabiegu. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości – też się odezwijcie. Kasia,PatrycjaAdam,którzy wykonują endermologie LPG w Miło Mi Beauty, chętnie odpowiedzą na Waszepytania.

Do zobaczenia

Magda

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ

21 lutego 2020

ZNAJDŹ ZABIEG

Wpisz nazwę zabiegu i naciśnij Enter

FACEBOOK

© COPYRIGHT - MIŁO MI BEAUTY